Godt nytt år!
Her kommer en oversikt over hva som skjer i Kapellet i januar.

Siden høsten 2025 har det skjedd mye i Sandefjord kapell. Mange aktiviteter og møteplasser etableres her. Vi takker alle dere som kommer, støtter opp om arrangementer, ber for stedet og støtter det økonomisk.
Vi tror og håper at Kapellet kan bety mye for mange, og nå gleder oss til treffene vi skal ha i 2026!
Vi går i gang med aktiviteter og åpningstider for alle aldre denne våren. Se gjerne vår Instagram (@kapelletsandefjord) for mer info.
Konfirmantene møtes for undervisning og samtaler i kapellet, og Kapellet Ung gir mulighet for trosfellesskap og kafe for tenåringer en fredag pr måned.
Kapellet Unge voksne treffes for sosialt samvær annenhver torsdag, Instagrambruker (@kapellet_ungevoksne). Kveldene består av kafe og prat. Denne våren har vi mye spennende på programmet, med blant annet dansekurs, brettspill, hobbykveld, quiz med mer. Vi har også fått midler til å investere i kaffemaskin, en nydelig julegave! Så nå blir det ulike typer kaffe å få kjøpt for kun 20 kroner koppen. Inngang med ordinær kaffe og enkel servering er alltid gratis!
Strekk og strikk blir denne våren torsdager en gang pr måned. Dette er for absolutt alle! - om man strikker eller ei. Strekk foregår med instruktør Inger Marie Skårslette, og varer i underkant av en time fra kl. 18.00. Så rigger vi om rommet til strikkekafe med enkel servering. Alt er gratis (frivillig VIPS for de som ønsker).
Diakon Lise Strandberg arrangerer Samtalekafe for tro og undring en mandag pr måned. Se mer info om dette i kalenderen på menighetens nettside: Sandefjord.menighet.no
Det blir åpent for Kaffe og prat hver fredag fra februar kl.13-14. Gratis.
Sogneprest Tore Hummelvoll starter opp Sentrerende bønn i Kapellet allerede i januar.
Vi tror og håper at det skal være noe "for enhver smak" , og at Kapellet kan være et sted som er med på å gi "Mer himmel på jord" slik vår visjon er.
Vi ønsker dere alt godt for 2026, og håper vi sees i Kapellet.
Hilsen Sandefjordsstaben
